Hakkımızda

1978 yılında kurucusu Hüseyin ve Ahmet Kartal tarafından ticaret hayatına başlayan Kartal Süt kurulduğu günlerde sadece beyaz peynir üreten bir kuruluştu. Zaman içinde büyümeye başlayan firma 1980 yılında yılında Gündoğan Köyüne Taşındı. 1989 yılında kendi arazisine yani Sarıköy girişinde 10 dönüm açık ve 1000 metrekare kapalı alan üzerine kuruldu. 1994 yılında 4 ortak ile LTD Şirketi ünvanını aldı. İlk bayiliğini 1996 yılında İstanbul Rami'de açtı. 1998 Yılında büyümeye devam eden Kartal Süt Ürünlerive 1998 yılında Kaşar imalatına başladı. Şuan Türkiye çapında 1 Fabrika ve 22 satış mağazası bulunan Kartal Süt ürünlerinin halka daha iyi hizmet edebilmesi için İl ve ilçelerde bulunan Halk Pazarlarından Halk satış yapmaktadır. Şuan Pazartesi Günleri Erdek - Salı günleri Gönen - Çarşamba günleri Biga - Perşembe günleri Bandırma ve Cuma günleri Sarıköy halk pazarlarına tezgah açıp halka ürünlerini açmaktadır. Ayrıca Bandırma'da Gross marketlerde ve Konya Pide restaurantlarında Kartal Süt ürünleri kullanılıp satılmaktadır.


Bu işletmede U.H.T ve günlük süt, yoğurt, kaşar, ayran, beyaz peynir , peynir çeşitleri de üretilmektedir. Hammaddeyi çevre ilçe ve Köylerden Toplamaktadır. Hammadde konusunda sıkıntısı olmayan firma yeni projelerle de mevcut köylüyü eğitmek ve AB. Standartlarında ürün almak için çalışmalarına devam etmektedir. Çünkü iyi bir ürünün iyi bir hammadde den yapılacağını bilmektedir.


Misyonumuz


Kartal Süt olarak birinci önceliğimiz müşteri memnuniyetidir. Müşterilerimizin bize olan güveninin verdiği güçle kaliteden ödün vermeden hep daha iyiyi sunmak.


Tüketici haklarını sadece kanunla değil, üretici tarafından iyi ve kaliteli ürünler üretmekle korunduğunu bilincini hep taşımaktayız.

Vizyonumuz


Tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımız ile firmamızı en son teknılojiyi kullanarak önce Ulusal sonra dünya çapında bir marka oluşturmak.